WATAHA CDA ODC. 1 sezon 2 – oglądaj ONLINE
WATAHA CDA ODC. 1 sezon 2 – oglądaj ONLINE

WATAHA CDA Polski serial produkcji HBO. Sześcioodcinkowa produkcja sensacyjna, której akcja dzieje się w Bieszczadach w środowisku strażników granicznych.

WATAHA CDA odcinek 1 Ogladaj online :

WATAHA CDA

Opis filmu :

Polski serial produkcji HBO. Sześcioodcinkowa produkcja sensacyjna, której akcja dzieje się w Bieszczadach w środowisku strażników granicznych. W zamachu bombowym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Akcja dzieje się w Bieszczadach – miejscu magicznym, ale i niebezpiecznym.

Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli. Serial Wataha wyreżyserowali Michał Gazda i Kasia Adamik. W produkcji występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę Łukasz Targosz. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu „Tołhaje”. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa – Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe – Antony Root.

Ocena eksperta :

Wreszcie dobry polski serial sensacyjny o prawdziwych ludziach. Od czasu „Pitbulla” brakowało u nas czegoś tak prawdziwego.
Oficerowie służby granicznej głęboko w Bieszczadach wyglądają tak, jak wyglądają oficerowie służby granicznej na końcu Polski, a nie jak modele sprowadzone prosto z warszawskiego pokazu mody. Kobiety są zadbane, ale przynajmniej nie tak, jakby wyszły prosto ze spa.
Seriale HBO słyną z trzech rzeczy – dobrych scenariuszy, doskonale dobranej obsady i świetnej realizacji. To trzecie jest naprawdę wysokiej klasy (Bieszczady wyglądają cudownie), to drugie jest bez zarzutu (trójka Lichota-Topa-Zieliński unieśliby każdy film i każdy serial).
To pierwsze, zapewne najważniejsze, na razie ma się nieźle, ale po pierwszych dwóch odcinkach trudno powiedzieć coś na pewno. Zobaczymy, co dalej.

KATEGORIA: SERIALE

ŹRODLO OPISU: HBO POLSKA

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *