Pokot cda (2017) Film Agnieszki Holland
Pokot cda (2017) Film Agnieszki Holland

Pokot cda (2017) Film dedykowany Weronce [Weronice Migoń], zmarłej w roku 2015 reżyserce obsady filmu.

Pokot cda (2017) Główną bohaterką filmu jest emerytowana inżynierka Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka. Kobieta mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren… Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną?

Potok 2017 Oglądaj Online :

Potok 2017 cały film

 

Pokot 2017 online To film niezwykle wzruszający, ale i oczyszczający. Tak naprawdę to film o wykluczeniu prawdziwej wrażliwości i empatii. Przypominający, że nie ma szczęśliwego życia bez współodczuwania ze wszystkimi czującymi istotami, którym winniśmy największy szacunek. Pokot To film o tym co się może stać, gdy o tym zapominamy. „Pokot cda” to także wielka metafora sytuacji naszym kraju. To ostrzeżenie dla Kościoła, który zamknął się na zmiany i żyje w przeświadczeniu, że tylko on wie jak należy żyć. Piękne zdjęcia. Ten film ma zresztą więcej podtekstów i warstw. Naprawdę udana produkcja na dzisiejsze czasy.

Pokot 2017 cda

Nagroda na Berlinale 

Film otrzymał już nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym festiwalu Berlinale oraz powalczy o tytuł najlepszego filmu w konkursie głównym na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Produkcja ma także szansę na zdobycie nominacji do Europejskich Nagród Filmowych 2017. Znalazła się bowiem na liście 51 pełnometrażowych produkcji fabularnych, która została ogłoszona przez Europejską Akademię Filmową 22 sierpnia 2017.

Pokot polskim kandydatem do Oscara

Komisja Oscarowa złożona z przedstawicieli polskiego środowiska filmowego oraz dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w składzie: Paweł Pawlikowski (przewodniczący), Grażyna Torbicka, Stefan Laudyn, Arthur Reinhardt, Tomasz Wasilewski, Agnieszka Smoczyńska oraz Magdalena Sroka wybrała film Pokot w reżyserii Agnieszki Holland na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Kategoria : Dramat

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *